Nagrody w konkursie zdrowezuchy.pl

ORGANIZATOR PROGRAMU

Organizatorem Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej „Akademia Zdrowych Zuchów” jest firma LG Electronics Home Appliance. Jako światowy lider w segmencie urządzeń gospodarstwa domowego, LG stawia sobie za cel oferowanie bardziej przyjaznych dla środowiska i zdrowia produktów.

W trosce o najmłodszych powstała specjalna linia pralek z opcją płukania antyalergicznego oraz programem Allergy Care, rekomendowanym m.in. przez British Allergy Foundation. Ponadto pralki LG zostały wyposażone w funkcję „Ubranka dziecięce”, dzięki której podczas prania stosowany jest antyalergiczny tryb płukania w ciepłej wodzie o temperaturze 40 stopni Celsjusza. Tryb ten zapewnia skuteczne pozbycie się alergenów, pozostałości detergentu oraz sztucznych, niezdrowych dla skóry barwników. Podczas finalnego płukania niszczone są również uczulające roztocza, dlatego też program rekomendowany jest szczególnie do częstego i delikatnego prania ubranek niemowlęcych i dziecięcych.

Sprzęty AGD marki LG zostały wielokrotnie docenione zarówno przez konsumentów w plebiscycie Dobry Produkt w 2010 i 2011 r., jak i przez profesjonalne i niezależne organizacje np. PRO-TEST, w której testach pralki i lodówki LG zajęły pierwsze miejsca. Innowacyjne technologie ułatwiające życie w połączeniu z wyjątkową stylistyką produktów sprawiają, że marka LG sprzedaje najwięcej pralek na świecie (Źródło: Fuji-Keizai Co. Ltd, dane wartościowe 2010).

PATRONAT HONOROWY

 

Polskie Towarzystwo Alergologiczne zostało powołane w trakcie Konferencji Członków Założycieli PTA w dniu 15 listopada 1982 roku w Bydgoszczy. Za najistotniejszy cel prawidłowego działania Towarzystwa Członkowie uznali fakt współpracy internistów, pediatrów, dermatologów oraz laryngologów w dziedzinie alergologii. Postanowili, że plan działania Towarzystwa oraz jego aktywności powinny uwzględniać specyfikacje tych właśnie specjalności. I tak też jest do dziś. PTA zrzesza grono specjalistów wielu specjalności i dlatego odnosi sukcesy w swoich działaniach na gruncie naukowo-badawczym, jak również edukacyjnym. Siedziba PTA znajduje się w Łodzi. Strukturę terenową tworzy 13 oddziałów regionalnych grupujących ponad 1000 członków.

Misją PTA jest zrzeszanie osób, których przedmiotem zainteresowania jest alergologia lub dziedziny pokrewne. PTA reprezentuje polską alergologię w kraju i za granicą, dba o upowszechnianie wiedzy na temat alergologii w społeczeństwie, a także przyczynia się do doskonalenia zawodowego lekarzy w tej dziedzinie. Stowarzyszenie współpracuje z organami administracji państwowej, samorządami zawodowymi oraz stowarzyszeniami w celu zapewnienia właściwego poziomu lecznictwa w dziedzinie alergologii w Polsce. PTA prowadzi i wspiera różne formy działalności szkoleniowej i edukacyjnej dla rozszerzania wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie alergologii.

PTA jest koordynatorem Narodowego Programu Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Astmy (POLASTMA) oraz jest członkiem World Allergy Organization.

 

Polskie Towarzystwo Zwalczania Chorób Alergicznych działalnością swą obejmuje całą Polskę. Od chwili swego powstania Towarzystwo (tj. od 1945 roku) prowadziło i prowadzi nadal działalność edukacyjno-oświatową i charytatywną na rzecz chorych. Na początku swojego działania organizowało pomoc finansową i bezpłatne lecznictwo oraz zakup leków dla chorych. Organizowało pierwsze ośrodki poradnictwa alergologicznego dla dorosłych i dla dzieci w kraju.

Do swych szczególnych osiągnięć zalicza: wkład w rozwój oświaty i edukacji w walce z chorobami alergicznymi, w organizację i rozwój lecznictwa alergologicznego, działalność szkoleniową, rozwój i organizowanie się pielęgniarstwa alergologicznego oraz organizowanie pomocy chorym.

Do najważniejszych kierunków działania Towarzystwa w chwili obecnej należą: pomoc w rozwiązywaniu problemów chorych z alergią, ich dostępu do leków i leczenia specjalistycznego; rozwój oświaty zdrowotnej poprzez działalność wydawniczą i spotkania w ramach np. Dni Alergii; edukacja chorych i opracowywanie programu prewencji – pierwotnej i wtórnej; zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej i osób zatrudnionych w zawodach o wysokim wskaźniku alergizacji; pomoc w rozwijaniu ruchu pielęgniarek alergologicznych, ich szkolenie, organizowanie sympozjów lekarsko-pielęgniarskich; wspieranie rozwoju interdyscyplinarnego poradnictwa i lecznictwa alergologicznego; starania o wprowadzanie programów alergologii interdyscyplinarnej do nauczania przed- i podyplomowego lekarzy i pielęgniarek, popieranie rozwoju klimatycznego leczenia chorób alergicznych tworzenie nowych Oddziałów ich usamodzielnianie się i podejmowanie własnych akcji rozwiązujących problemy regionu.

 

Celem działania Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP jest reprezentowanie interesów osób chorych na astmę i choroby alergiczne i przewlekłe obturacyjne choroby płuc, obrona ich praw i wolności, koordynacja działań w tym zakresie oraz tworzenie warunków dla pełnego i aktywnego udziału osób chorych na astmę i choroby alergiczne i przewlekłe obturacyjne choroby płuc w życiu społecznym.

Federacja realizuje swoje cele poprzez:

 • propagowanie i wspieranie nowoczesnego leczenia astmy i chorób alergicznych i przewlekłych obturacyjnych chorób płuc;
 • integrowanie środowiska osób chorych na astmę i choroby alergiczne i przewlekłych obturacyjnych chorób płuc w celu obrony ich praw i interesów
 • reprezentowanie interesów osób chorych na astmę i choroby alergiczne przewlekłych obturacyjnych chorób płuc wobec władz państwowych i samorządowych kraju, a także innych organizacji krajowych, zagranicznych i międzynarodowych
 • inicjowanie i wspieranie współpracy między zrzeszonymi stowarzyszeniami
 • udzielanie pomocy organizacyjnej i instruktażowej zrzeszonym organizacjom
 • prowadzenie działań informacyjnych,
 • inicjowanie prac badawczych i legislacyjnych dotyczących osób chorych na astmę i choroby alergiczne przewlekłych obturacyjnych chorób płuc oraz uczestnictwo w tych pracach
 • prowadzenie działalności wydawniczej
 • organizowanie imprez, konferencji, sympozjów i szkoleń
 • współpracę z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się zagadnieniem wyrównywania szans osób chorych na astmę i choroby alergiczne i POCHP.

 

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej (PTMR) zostało utworzone w roku 1999. Towarzystwo jest organizacją interdyscyplinarną, zrzeszającą wszystkich zainteresowanych medycyną rodzinną, przede wszystkim lekarzy ze specjalizacją medycyny rodzinnej. Cele Towarzystwa to przede wszystkim:

 • upowszechnianie najnowszych osiągnięć naukowych w zakresie szeroko rozumianej medycyny rodzinnej oraz szerzenie postępu w tej dziedzinie;
 • umożliwianie wymiany doświadczeń i informacji na temat medycyny rodzinnej;
 • służenie jako płaszczyzna współpracy lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej ze specjalistami różnych dyscyplin medycznych;
 • inspirowanie lekarzy rodzinnych do stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
 • zachęcanie lekarzy rodzinnych do twórczej pracy naukowej i rozpowszechnianie wyników ich badań;
 • udział w opracowywaniu programów szkolenia, przepisów dotyczących medycyny rodzinnej.

 

PATRONAT MEDIALNY

Portal MojeAlergie.pl jest częścią Incell Media Group - to medium elektroniczne tworzone przez alergików dla alergików, których obecnie w Polsce jest niemal 15 mln. jest częścią Incell Media Group - to medium elektroniczne tworzone przez alergików dla alergików, których obecnie w Polsce jest niemal 15 mln.

Misją portalu www.mojealergie.pl jest nie tylko poradnictwo w zakresie profilaktyki, leczenia i diagnostyki alergii, ale także kompleksowa prezentacja ofert dla alergików dostępnych na polskim rynku (leczenie, żywność, AGD, e-sklepy, środki czystości, poradniki książkowe, obiekty specjalistyczne, hotele, ośrodki rekreacji, sanatoria itp.) mająca ułatwić życie z alergią, by nie była ona ograniczeniem na co dzień – ani podczas remontów domu, ani w pracach porządkowych, w ogrodzie czy na wakacjach.

Celem portalu jest kompleksowe dostarczanie informacji i pomaganie użytkownikom w podejmowaniu właściwych decyzji zdrowotnych. Jest to możliwe dzięki nowatorskim pomysłom na prowadzenie portalu, dużej determinacji w dążeniu do celu oraz ciągłemu rozwojowi i rozbudowie serwisu. Portal stawia na profilaktykę i promocję zdrowego trybu życia.

 

SPONSORZY NAGRÓD

Polsport S.A. – sponsor zestawów sportowych

Firma Polsport SA w Bielsku Białej to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji szerokiej gamy wyrobów przeznaczonych do kompleksowego wyposażenia obiektów sportowych. Firma jest wiodącym w Polsce producentem sprzętu dla wielu dyscyplin sportowych, ich wyroby sprzedawane są do ponad 40 krajów świata, w których marka ta cieszy się wysokim uznaniem.

Wszystkie wyroby produkowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, co potwierdzają uzyskane odpowiednie certyfikaty. Rozwiązania konstrukcyjne wyrobów opracowywane są przez specjalistów w oparciu o najnowsze materiały i technologie. Oferta firmy jest wciąż poszerzana poprzez wprowadzaniu nowości z zakresu rozwiązań technicznych i projektowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firma nieustannie poszukuje niecodziennych, wyjątkowych pomysłów i udogodnień. W szerokiej gamie naszych produktów znajduje się m.in.: sprzęt gimnastyczny, sprzęt do gier zespołowych, sprzęt do lekkiej atletyki, sprzęt rehabilitacyjny, wyposażenie obiektów sportowych, i wiele innych.

www.polsport-bielsko.com.pl

 

Polskie Pufy – sponsor kolorowych puf do sali zabaw

Historia firmy POLSKIE PUFY rozpoczęła się w chwili narodzenia się pomysłu młodego projektanta (właściciela firmy), któremu przyświecał cel, aby stworzyć meble przyjazne dla ludzi, dające nadprzeciętnie dużo radości i relaksu z siedzenia. Dzięki dobrze dobranej grupie profesjonalistów składającej się z projektantów, architektów, designerów, kupców i handlowców, firma wyszła na przeciw panującym na rynku mebli do siedzenia standardom i stworzyła niedrogie, a zarazem estetyczne meble relaksacyjne dla każdego, meble wykonane ze skór ekologicznych i tkanin tapicerskich najwyższej jakości, wypełnione wyselekcjonowanym granulatem styropianowym. Meble dające uczucie błogiego relaksu i niesamowitego odprężenia. Produkt praktyczny oraz estetyczny, który ma dziesiątki zastosowań i potrafi wpasować się w każde wnętrze

www.fabryka-relaksu.pl

 

Firma Cobi jest polskim producentem wysokiej jakości klocków konstrukcyjnych, a także importerem i dystrybutorem szerokiego asortymentu licencjonowanych zabawek, jak: lalki, figurki akcji, plastikowe modele do sklejania, zabawki interaktywne, gry telewizyjne, zestawy kreatywne, gry edukacyjne i strategiczne i wiele innych. Firma została założona w 1987 roku, rozpoczynając swą działalność od produkcji puzzli i gier planszowych. Celem firmy jest, aby wesołe słoneczko Cobi wywoływało uśmiech na buzi każdego dziecka. Dzięki zabawkom, które dystrybuuje, marka pragnie przyczynić się do kolorowego i udanego dzieciństwa.

www.cobi.pl

Akademia Zdrowych Zuchów